Szkoła wspinania 'W Pionie'

Karta Młodego Warszawiaka i Karta Warszawiaka

Kurs wspinaczki skalnej - 6 dni

6-dniowy kurs to kompleksowe zajęcia zawierające pełną wiedzę o wspinaczce skalnej. Jest to kurs dla początkujących, przeprowadzany w całości na skałkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Program kursu obejmuje wspinaczkę "na wędkę" oraz z oddolną asekuracją, zjazdy i podchodzenie po linie, różnorodne techniki wspinania oraz autoratownictwo w zespole. Bardzo dużą wagę przywiązujemy do wspinaczki z oddolną asekuracją, podczas której uczymy osadzania różnego rodzaju kości do asekuracji w szczelinach skalnych , zakładania asekuracji z wykorzystaniem naturalnej rzeźby skalnej, korzystania ze stałych punktów w ścianie oraz budowy bezpiecznych stanowisk asekuracyjnych. Poznajemy i ćwiczymy każdego dnia kursu techniki poruszania po skale czyli tzw. techniki wspinaczkowe, dzięki którym wspinaczka staje się łatwiejsza i satysfakcja z pokonywanych trudności większa. W programie szkolenia umieściliśmy zagadnienia związane ze wspinaczką wysokogórską. Wspinaczka i zjazdy na drogach kilkuwyciągowych (tzn. „na kilka długości liny”) umożliwią naszym absolwentom w przyszłości uczestnictwo w kursie taternictwa i wspinaczkę w górach. Wiedza praktyczna jest uzupełniana teorią sprzętu wspinaczkowego, asekuracji, autoratownictwa, poruszania się po linie, skal trudności, stylów wspinaczkowych oraz niebezpieczeństw w skałkach i górach.

Kursy wspinaczki skalnej odbywają się w grupach 4-osobowych. Kadrę instruktorską stanowią instruktorzy wspinaczki sportowej i wysokogórskiej PZA, instruktorzy wspinaczki AWF. Po ukończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzymuje świadectwo, z którym można ubiegać się o przyjęcie na  kurs taternictwa.

6-dniowe kursy wspinaczki skalnej prowadzimy w sezonie wiosenno-letnim od połowy kwietnia do końca września.
Aby zapisać się na kurs trzeba wysłać formularz zgłoszeniowy na adres mailowy szkoły i wpłacić wadium. Po dokonaniu rezerwacji miejsca w wybranym terminie, należy samodzielnie zarezerwować miejsce noclegowe w bazie szkoły w Podlesicach - patrz 'baza szkoły w skałkach'.

Prosimy zabrać na kurs: