Szkoła wspinania 'W Pionie'

Karta Młodego Warszawiaka i Karta Warszawiaka

Baza szkoły i rejon działania

Kursy wspinaczki skalnej odbywają się na północnej Jurze w rejonach skałkowych pomiędzy Częstochową a Zawierciem. Baza szkoły znajduje się we wsi Podlesice, w gospodarstwie agroturystycznym. W gospodarstwie można skorzystać z noclegów w pokojach. Na miejscu są dobrze zaopatrzone sklepy spożywcze i knajpki.
Stąd każdego dnia kursu ruszamy na całodzienne wspinaczki w Skałki Rzędkowickie, na Górę Zborów i Górę Kołoczek koło Podlesic, na skałki wokół ruin zamku w Mirowie lub w okolice Ogrodzieńca. Czasami, gdy pogoda dopisuje wybieramy się dalej, w Dolinki Podkrakowskie, między innymi na najwyższą skałę Jury 60-metrową Sokolicę.

Nasze skałki nazywane też ostańcami wapiennymi posiadają bardzo urozmaiconą rzeźbę. Spękane są dogodnymi do wspinaczki szczelinami z mnóstwem dziur i dziurek różnej wielkości. Niektóre są tak duże, że może zmieścić się w nich nawet wspinacz.
Drogi wspinaczkowe, po których wspinają się kursanci są specjalnie przygotowane pod względem możliwości asekuracji. W trudnych do pokonania miejscach są wbite kotwy do asekuracji tzw. spity lub ringi. W trakcie kursu drogi dobierane są tak, aby dostosować ich trudności techniczne do możliwości kursantów.

Noclegi w gospodarstwie agroturystycznym:


Koszty noclegów w pokojach 2 - 3 osobowych wynoszą 35 zł/dobę od osoby.