Szkoła wspinania 'W Pionie'

Karta Młodego Warszawiaka i Karta Warszawiaka

Kurs na sztucznej ścianie wspinaczkowej

Pomimo tego, że program KURSU NA SZTUCZNEJ ŚCIANIE WSPINACZKOWEJ  uwzględnia przede wszystkim specyfikę działania na sztucznych obiektach, to jest także dobrym punktem wyjścia do dalszych szkoleń.
Zdobyte umiejętności mają charakter uniwersalny i przydają się także w innych okolicznościach. Absolwenci naszych kursów ściankowych często decydują się także na uczestnictwo w kursie wspinaczki skalnej na Jurze. „Owspinanie” nabyte na kursie ściankowym oraz w okresie pomiędzy obydwoma kursami pozwala szybciej osiągnąć wyższe etapy wspinaczkowego wtajemniczenia i atakować bardziej ambitne wspinaczkowe cele. Czas ten jest również okazją do nawiązania kontaktów towarzyskich ułatwiających wspólne uprawianie tego sportu.

Dla kogo?

Szkolenie przeznaczone jest dla osób początkujących, które chciałyby nabyć umiejętności w zakresie wspinaczki na sztucznych ścianach wspinaczkowych oraz w sposób samodzielny i bezpieczny korzystać z tego typu obiektów w przyszłości.

Kurs przeznaczony jest również dla tych, którzy zetknęli się już kiedyś ze wspinaczką
w hali lub w skałkach i pragną poszerzyć swój zakres umiejętności o nowe metody asekuracji i techniki wspinaczkowe.

Program

Głównym celem szkolenia jest nauka wspinaczki z dolną asekuracją przy uwzględnieniu specyfiki asekuracji i techniki wspinania na sztucznych obiektach.

Cel ten realizowany jest zgodnie z wytycznymi PZA (Polski Związek Alpinizmu) poprzez:

-naukę techniki wspinania (ćwiczenia poprawiające umiejętność poruszania się po ścianie w pionie, zacięciach, kominach, przewieszkach),

-naukę techniki asekuracji (umiejętność obsługiwania sprzętu asekuracyjnego, stosowania asekuracji na wędkę oraz asekuracji oddolnej polegającej na prowadzeniu liny od dołu i wpinaniu jej w kolejne pośrednie punkty asekuracyjne),
-wykład teoretyczny ze sprzętu alpinistycznego, teorii asekuracji, stylów wspinania i skal trudności,

-spotkanie wstępne.

Trudności dróg wspinaczkowych dostosowane są do możliwości uczestników. Po ukończonym szkoleniu absolwenci otrzymują świadectwo uprawniające do wspinaczki na sztucznych obiektach bez żadnych ograniczeń.

Gdzie i kiedy?

Szkolenia odbywają się w grupach 6 osobowych, średnio 2 razy w miesiącu przez cały rok, w oparciu o sztuczną ścianę wspinaczkową szkoły, w hali sportowej przy ul. Nowowiejskiej 37B w Warszawie.

Kurs trwa od 7 do 14 dni. W jego skład wchodzi: spotkanie wstępne (1godzina), 4 spotkania na ściance, gdzie każde z nich trwa w zależności od ilości osób 2-2,5 godziny, oraz 2 godziny zajęć teoretycznych. Zajęcia odbywają się w dni powszednie w godzinach popołudniowych, w weekendy rano bądź wieczorem.

Rozpoczęcie kursu

Każda edycja kursu rozpoczyna się spotkaniem informacyjnym podczas, którego uczestnicy mają możliwość zapoznania się szczegółowego z programem, warunkami uczestnictwa i zaliczenia  kursu. Podczas spotkania prosimy wszystkich uczestników o wypełnienie kart zgłoszeniowych, osoby niepełnoletnie o dostarczenie pisemnej zgody rodziców.

Koszt szkolenia

Koszt kursu - 450 . Cena nie obejmuje wejściówek na ścianę . Wpłaty przyjmujemy tylko w formie gotówki. Posiadacze kart Multisport i Fitprofit z chwilą rezerwacji opłacają całość kursu  Następnie przed rozpoczęciem poszczególnych zajęć, po okazaniu karty w recepcji, otrzymują zwrot wejściówek.

Zapisy i rezerwacja


Zapisy oraz opłaty w Centrum Wspinania W Pionie, ul. Nowowiejska 37b (tel.: +48 609 622 467) w godzinach otwarcia ściany. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z rozkładem zajęć (szczegóły na stronie głównej w newsach). Rezerwacja miejsca tylko po opłaceniu kursu oraz wejściówek. Osoby, które nie pojawią się na zajęciach, będą wykreślone z listy uczestników bez mozliwości zwrotu wpłaty za kurs.

Uwaga! Warunkiem rozpoczęcia kursu jest zgłoszenie się co najmniej 4 osób. W przypadku, gdy zgłosi się mniejsza liczba uczestników osoby, które dokonały wpłaty mogą ją przenieść na następny turnus lub wycofać.

Terminy zajęć ustalane są na spotkaniu informacyjnym.


Sprzęt wspinaczkowy

Szkoła zapewnia niezbędny sprzęt do asekuracji. Uczestników prosimy o zaopatrzenie się w obuwie wspinaczkowe oraz w woreczki na magnezję.